Home AKTUALE Berisha: Asnjëherë s’kam pranuar të diskutohet për Kosovën pa përfaqësuesit e saj...

Berisha: Asnjëherë s’kam pranuar të diskutohet për Kosovën pa përfaqësuesit e saj (Video)

163
0
SHARE

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, ka thënë se nuk mund të bisedohet për Kosovën në Trianë.

Ai ka treguar se kur ka pritur ministrin e jashtëm serb më 2007, kusht ka qenë që Qeveria e Shqipërisë nuk bisedon me Beogradin për Kosovën “sepse Kosova ka qeverinë e saj legjitime”, ka thënë Berisha.

Berisha ka thënë se më 2005 pala serbe ka insistuar të bisedohet në mes Tiranës dhe Beogradit për zgjidhjen e problemit të Kosovës.

“Unë këtë nuk e pranova”, ka thënë Berisha për rrokum tv.