Home KOSOVË Daçiq i qon selam Ramush Haradinajt, shkurtoe gjuhën ma mirë se unë…...

Daçiq i qon selam Ramush Haradinajt, shkurtoe gjuhën ma mirë se unë… (Video)

2621
0
SHARE

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se Serbia nuk e ka tërhequr as fletarrestin e as aktakuzën kundër kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ka përkujtuar se tërheqja e fletarrestit të Interpolit është bërë me kërkesë të UNMIK-ut.

Mëtutje, duke folur sot para gazetarëve në Beograd, Daçiq theksoi se::::::“tërheqja e fletarrestit do të nënkuptonte se ne kemi hequr dorë nga ndjekja, por ne këtë nuk e kemi bërë”, tha Ivica Daçiq.

Për te lexuar të plotë lajmin, klikoni në hapësirën me poshtë:

VIDEO