Home BOTA “Dimër i tmerrshëm në Europë”, meterologët vënë alarmin: Jeta do të vihet...

“Dimër i tmerrshëm në Europë”, meterologët vënë alarmin: Jeta do të vihet në rrezik

154
0
SHARE

Ky sezon pritet të sjellë dimrin më të ftohtë në kontinentin e Europës.
Edhe pse prej kohësh sinoptikanët kanë thënë se dimri i 2018 do jetë një acar i vërtetë, ata vazhdojnë të paralajmërojnë që të merren masat.
Këtë herë janë meteorologët britanikë që thonë se Europa do preket nga një valë polare e të ftohtit, duke bërë që vetë jeta e banorëve të vihet në rrezik.
Paralajmërimi vjen pasi Britania aktualisht po përballet me fundjavën më të ftohtë të sezonit, me temperaturat të cilat kanë rënë nën zero.
Këtë të diel, një pjesë e vendit u zgjua me temperatura minus 2 gradë.
Klikoni me poshte mbi reklame dhe ndiqni videon