Home KURIOZITETE E jashtëzakonshme: Ky është kosovari i cili fitoj 107 milion euro në...

E jashtëzakonshme: Ky është kosovari i cili fitoj 107 milion euro në Zvicër

253
0
SHARE

Shqiptari qe kishte fituar përplot 107 milion euro ne Lotarinë e Zvicrës është nga një fshat i Ferizajt. Ai atë kohe ishte student i fakultetit Filozofik dhe quhet Artan Zogiani, qe vjen nga një familje e varfër nga Ferizaj të cilët nuk kanë asnjë anëtarë te punësuar.

Kjo ngjarje kishte bërë bujë vite më parë në Zvicër, duke pushtuar mediat zvicerane dhe ato evropiane. Por pas kësaj nuk u bë e ditur fati i studentit të varfër që u bë milioner fale lotarisë.

Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni pamjet: