Home KOSOVË E Papritur, Ja çfarë thotë Kadri Veseli për Demarkacionin (Video)

E Papritur, Ja çfarë thotë Kadri Veseli për Demarkacionin (Video)

300
0
SHARE

Kryetari i këtij subjekti, Kadri Veseli në një intervistë për Rubikon të KTV-së ritheksoi se partia e tij do ta votojë atë marrëveshje në momentin e parë që shkon në Kuvend.

“Nuk duhet të mbetemi peng i fatkeqësive tona historike. Shteti i Kosovës është i shenjtë dhe duhet të ecë përpara, jemi me fat që kemi këta partnerë. Sinjalet e mesazhet janë të qarta dhe në të njëjtën kohë nuk ka asnjë argument, edhe të komisionit të ri që do të mund të na vërtetonte diçka tjetër.

Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të dëgjoni intervistën e Kadri Veselit: