Home AKTUALE LAJMI FUNDIT: Sapo u publikua një video e Albin Kurtit ku shihet...

LAJMI FUNDIT: Sapo u publikua një video e Albin Kurtit ku shihet duke…(Pamje)

735
0
SHARE
epa06012098 Albin Kurti, parliamentary elections Prime Minister candidate and founder of the biggest opposition party Selfdetermination (Vetevendosje) attends an electoral rally in Mitrovica, Kosovo, 05 June 2017. Kosovo's early elections will be held on 11 June 2017. EPA/VALDRIN XHEMAJ

Lideri i Lëvizës Vetëvendosje, Albin Kurti prej kohësh ka filluar ta ‘godas’ grupin brenda subjektit të tij që po ‘flirtonin’ me biznese qe deri dje i kishin akuzuar për korrupsion dhe shkatërrim të ekonomisë së vendit duke qenë të lidhura me partitë politike.

Kryesisht akuzat ishin për pretendimet e tyre se këto biznese ishin të lidhura me PDK e AAK, shkruan Infokusi.com.

Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni videon:

VIDEO