Home AKTUALE Publikohet një video e Albin Kurtit ku shihet duke…, a e ka...

Publikohet një video e Albin Kurtit ku shihet duke…, a e ka parë Shpendi, Dardani e Fisi?/Pamjet

260
0
SHARE

Lideri i Lëvizës Vetëvendosje, Albin Kurti prej kohësh ka filluar ta ‘godas’ grupin brenda subjektit të tij që po ‘flirtonin’ me biznese qe deri dje i kishin akuzuar për korrupsion dhe shkatërrim të ekonomisë së vendit duke qenë të lidhura me partitë politike, kryesisht akuzat ishin për pretendimet e tyre se këto biznese ishin të lidhura me PDK e AAK, shkruan Infokusi.com.

Kur kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti u zu në një jaht të Devollëve dhe krisi skandali në të gjitha mediat, ishte Albin Kurti qe goditi serish duke i bërë me dije bashkëpartiakëve të tij dhe gjithë opinionit se ai nuk bënë kompromise pavarësisht se shumica e figurave kyçe në VV i dolën në mbrojtje Shpend Ahmetit dhe sulmonin mediat për publikimin e këtij skandali.

Derisa edhe vetë Shpend Ahmeti i VV-së e sqaroj rastin duke u munduar ta justifikon se nuk ka asgjë të keqe nëse është gjendur në ‘Jahtin’ e Devollëve dhe u mundua ta justifikoj se ata janë biznesmen e gjëra të tilla, Albin Kurti doli me qëndrimin e njëjtë duke i goditur vëllezërit Devolli me argumente dhe me akuzat e njëjta që i kishte prej kohësh.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë )

Ky ishte fjalimi i Albin Kurtit në Kuvendin e Kosovës pasi u publikua skandali në media i Shpend Ahmetit në Jahtin e Devollëve…./INFOKUSI

Shikojeni në Vidoe e po ashtu poshtë e keni edhe të shkruar.