Home AKTUALE Ruçi në takim me Simiq, flasin për thellimin e marrëdhënieve Shqipër-Serbi

Ruçi në takim me Simiq, flasin për thellimin e marrëdhënieve Shqipër-Serbi

136
0
SHARE

Zëvendëspresidenti i Kosovës, Slavko Simiq gjatë ditës së sotme është takuar me kryetarin e parlamentit të Shqipërisë, Gramoz Rucin i cili ka qëndruar në Prishtinë për një vizitë dy ditore.

Në këtë takim ata kanë theksuar se populli serb dhe shqiptar duhet të jenë shtylla e paqes dhe stabilitetit në rajon, shkruan Blici i Serbisë, transmeton Indeksonline.

Simiq gjatë këtij takimi tha se marrëdhëniet mes serbëve dhe shqiptarëve është në rritje, në saje të përpjekjeve të Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Serbisë, që janë të angazhuara për një të ardhme evropiane dhe integrimin e vendeve të Ballkanit në BE.