Home AKTUALE SKANDALOZE: “Sulmohet” Shpend Ahmeti nga aktivistët e Vetëvendosjes

SKANDALOZE: “Sulmohet” Shpend Ahmeti nga aktivistët e Vetëvendosjes

229
0
SHARE

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti pak orë më parë përmes një letre të dërguar mediave ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga të gjitha postet që ka mbajtur në Lëvizjen Vetëvendosje.

Ai ka thënë se mospajtimet kanë dëmtuar frymën dhe rrjedhimisht dhe kauzën e VV-së, shkruan Gazeta Blic

Menjëherë pasi këtij vendimi të Kryetarit të Prishtinës, profilin e tij në Facebook e kanë vërshuar komentet e aktivistëve të lëvizjes Vetëvendosje.(Shtyp mëposhtë, shiko kerecnimet⤵⤵)

Shumë nga ta e kanë quajtur tradhtar numrin një të kryeqytetit, disa të tjerë e kanë akuzuar që e ka keqpërdor votën e tyre.