Home AKTUALE Tragjedi në Greqi! Shkon në 14 numri i personave që kanë humbur...

Tragjedi në Greqi! Shkon në 14 numri i personave që kanë humbur jetën (Foto/Video)

409
0
SHARE

Ka shkuar në 14 numri i të vdekurve nga stuhia vdekjeprurëse në Greqi dhe në cdo moment vazhdon të rritet numri i të plagosurve.Kryeministri i Greqisë ka bërë thirrje emergjente që të evakuohen të gjithë banorët e zonave të prekura në Magoúla, Mandra dhe Neë Peramos, përcjell albeu.com.

Të vdekurit janë tani 14 ndërsa dhjetë janë të plagosur janë në gjendje kritike për jetën.Shumica e personave që kanë humbur jetën janë gjetur në shtëpitë dhe oborret në Mandra.

Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni videon:

VIDEO