Home AKTUALE Vjen alarmi: Borë, shi, bllokim të rrugëve, e çka jo tjetër nga...

Vjen alarmi: Borë, shi, bllokim të rrugëve, e çka jo tjetër nga bora e re

1228
0
SHARE

Në Sarajevë dje ra borë, ndërkaq meteorologët paralajmërojnë se priten rreshje akoma më të fuqishme, Aktuale.mk.Në Sarajevë dhe në më shum pjesë të Bosnjes është ndezur alarmi i verdhë.Temperatura në sarajevë është 2 gradë. Ndërkaq gjatë natës ka rënë nën zero.

Në Mal të Zi është shpallur alarm I kur për shkak të gjendjes alarmante të motit, rreshje të rrëmbyeshme që priten dhe erës së fortë.Bora e parë që kaploi pjesën më të madhe të Sllovenisë shkaktoi probleme në trafik, rrjetin elektrik duke lënë shumë shtëpi në errësirë.Ngjashëm është edhe në kroaci. Atje nga era e fuqishme ëhstë mbyllur porti detar.

Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni videon: