Home KRONIKË Vritet me armë zjarri para fëmijëve Kastrati, dalin pamjet e fundit nga...

Vritet me armë zjarri para fëmijëve Kastrati, dalin pamjet e fundit nga ngjarja tragjike

721
0
SHARE

Një shqiptar është vrarë dhe një tjetër është plagosur me armë zjarri në Francë. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Merz-Tessy në Haute-Savoie këtë të shtunë, raportojnë sot mediat lokale.Sipas shtypi francez, në spitalin e Annecy u dërguan pardje dy shqiptarët të plagosur me armë zjarri. Njëri prej tyre ndërroi jetë disa minuta më vonë pavarësisht përpjekjeve të mjekëve.

Më pas në spital u dërgua edhe shqiptari i dytë i plagosur. Ai ndodhet nën kujdesin e mjekëve, në gjendje të rëndë.Në xhepat e dy shqiptarëve policia gjeti shuma të mëdha parash.

Duke klikuar më poshtë keni mundesi të shikoni videon: